Mikata jõulu sumo- ja judoturniir – kokkuvõte ja tulemused

15. detsembril 2012 toimus traditsiooniline Mikata sumo- ja judoturniir. Võistlus toimus Jüri Spordihoone budosaalis. Osalejateks olid eranditult Mikata Judokooli lapsed – kokku võistles ligi 100 last. Kohtunike- ja korraldusmeeskond oli samuti Mikata Judokoolist. Kaalukategooriate moodustamise metoodika: allpool toodud kaalukategooriad on osaliselt tinglikud (sorteerisime osalejad kaalude järgi ja jagasime lapsed ligilähedaselt võrdsete suurustega rühmadesse).

Kõige arvukam osalejate vanusegrupp oli 2006-2007 sündinud lapsed - kokku ligi 50 last, võisteldi 5 kaalukategoorias. Väga paljudele oli see esimeseks võistluseks ja alguses oli tunda/näha ka mõningast kohmetust, kuid peagi saadi sellest üle ning arvukas (väikeses budosaalis oli korraga ühel hetkel ligi 150 inimest!) peamiselt vanematest, vanavanematest ja sõpradest pealtvaatajaskond sai nautida põnevaid ja ka dramaatilisi võitlusi. Võisteldi lihtsustatud reeglite järgi (nö sumo reeglid). Kergeimas kehakaalus saavutas võidu Teet Jantson, II koht Ernst Peerna, III kohad Ott Marten Lehtla ja Alex Sikk; – 25 kg: võitja Mathias Värva, II koht Björn Marrandi, III kohad Gregor Niinemäe ja Mario Marcinkevicz; -27 kg: võitja Raiko Ilves, II koht Maru Hugo Uuk, III kohad Ken- Romet Narusk ja Kermo Lohu; -30 kg: võitja Jakob Kalberg, II koht Tristan Fimberg, III kohad Trevor Kütt ja Hugo Ojamets; raskekaalus saavutas võidu Kennert Linamaa, II koha Tanel Tamm, III kohad Robert Kroon ja Oliver Raud.

2004-2005 sündinud laste seas oli võistlejaid 18, maadeldi kolmes kaalukategoorias. Selles vanuseklassis võisteldi juba judo reeglite järgi. – 27 kg: võitja Anti Treiman, II koht Oskar Märtin, III kohad Ander Allorg ja Kustas Metsalu; -32 kg: võitja Marten Teder, II koht Reivo Nõmmiste, III kohad Karl Enno ja Georg Hinrikus; raskekaalus saavutas võidu Marko Järve, II koht Chris Sten Kutti, III koht Siim Kasemets.

2001-2003 sündinud judokad võistlesid neljas kaalukategoorias. Ka siin oli mitmeid väga põnevaid ja võitluslikke kohtumisi ja ka üllatusi. - 30 kg: võitja Tristan Pugi, II koht Kristo Tammeleht, III kohad Krista Kangur ja Rasmus Riim;  -35 kg: võitja Valeeri Kvasnin, II koht Remy Martiin Ots, III kohad Jako Marten Reilson ja Mihkel Kalinin; -42 kg: võitja Karl Peterson, II koht Uku Tonsiver, III kohad Kristo Korka ja Albert Kuld ja raskekaalus saavutas võidu Jass Johannes Leis, II koha Kristian Tamm ja III koha Rasmus Tannebaum.

Lisaks oli võistlemas veel 5 noort judokat, kel sünniaasta 2000 või 1999. Selles klassis tuli võitjaks Kregory Veevo, II koht Mark Erik Eik,III kohad Tommy Toim ja Kristjan-Magnus Korka.

Täname kõiki tublisid judokaid, toredaid lapsevanemaid ja korraldusmees/naiskonda!

Postitatud kategoorias Teated. Postituse otselink.

Comments are closed.