Mikata Suvelaager 2012

1. PÄEV

2. PÄEV

3. PÄEV

4. PÄEV

5. PÄEV

6. PÄEV

1. PÄEV. Kell 9 hommikul kogunesid paljud judokad Jüri Spordihoone parklasse. Kokku oli tulnud Mikata judokaid Pikaverest, Jürist, Peetrist, Aruküla Aitado judokaid, Viimsi Sensei Judokooli judokaid, kokku üle 40 lapse/noore. “Sõit sujus edukalt”: sõnas õpetaja Marcus. Mõni minut peale keskpäeva jõudis buss laagripaika, kus noorema laagrivahetuse judokad neid juba ees ootasid. Asjad bussist maha, ühispilt eelmise vahetuse judokatega ja tubadesse paigutamine võiski alata. Kümnekonna minutiga olid kõik juba kenasti tubadesse jagunenud ja käis hoogne asjade lahtipakkimine.  Enne lõunat veel värskendav suplus tiigis. Lõunasöök kell 14, pakuti makarone hakklihaga, lisaks salat, magustoiduks jäätis. Peale lõunat nägi laagrikord ette vaikse tunni, mil võis oma kämpingus puhata. Õhtune treening kell 16.30 – jalgpall ja üldfüüsiline trenn. Meiega koos olid laagerdama tulnud ka Türi Vibukooli lapsed/noored. Tegime nendega ühistreeningu. Peale mõnusalt väsitavat trenni läksime loomulikult ujuma.  Õhtusöök kell 19 – kartul, kaste, liha, salat, magustoiduks kohupiim kisselliga. Peale õhtusööki oli veidi vaba aega. Kell 20.15 algas õhtune rivistus, päeva kokkuvõte, tutvumine laagrikaaslastega. Siis jälle mängud. Eriti tõsise hoo võttis üles korvpallilahing, millest väga üaljud lapsed osa soovisid saada, mängisid ka kasvatajad ja treenerid. Poole üheteistkümne ajal suunasime kõik pesema, sest kell 23 peab olema laagri korra järgi öörahu.

PILDID: Mikata Suvelaager 2012 1. päev

 

2. PÄEV. Hommik, kell 8.00. Ilm on selline paras (dressipluusiga trenni tegemiseks), sooja veidi alla kahekümne kraadi, kergelt pilves, kerge tuul, öösel oli aga sadanud ja oli ka äikest. Mõned laagerdajad on kogunenud juba rivistuseks kossuplatsile, mõnedel on väga suuri raskusi ärkamisega (reeglina neil, kel oli raskusi öörahust kinnipidamisega:)). Aga minutite jooksul saavad kõik kenasti rivisse. Tervitus ja hommikujooks, võimlemine ja suplus. Ja juba ongi kell peaaegu 9, mil algab hommikusöök. Täna pakuti mannaputru moosiga ja võileibu, joogiks tee. Peale hommikusööki oli tubade koristamise aeg. Hommikune trenn kell 11 – jagasime laagri kaheks – suuremad judosse, väiksemad alustasid kehaliste katsetega. Katsete tulemused paneme peagi siia lehele üles. Peale trenni loomulikult suplus. Lõunasöök kell 14 – frikadelli supp ja magustoiduks kook. Lõunale järgneb vaikne tund – suurepärane võimalus puhata, mida mitmed kasutavad treeningväsimusest väljamagamiseks. Õhtune treening kell 16.30 – suuremad kehalisi katseid tegemas, väiksemad judos. Paarikümne minuti pärast trenni algust rikub hoovihm trenniplaanid. Aga pole hullu – vihmaga ujuma minemine on palju meeldivam. Õhtusöök kell 19 – kartulipuder kotlettidega, lisaks salat, magustoiduks mannavaht piimaga. Kell 20.15 kogunesime jällegi kossuplatsile, et teha laagripäevast kokkuvõte. Anti välja preemia “Kõige korralikum tuba” eest. Tunnustasime kehaliste katsete parimaid. Üritasime teha laagri ühispilti. Seejärel oli vaba aeg, kus osad lapsed otsustasid laagri märki hakata meisterdama, osad mängisid erinevaid pallimänge (võrkpall, korvpall, sulgpall, lauatennis). Kell 23 öörahu.

PILDID: Mikata Suvelaager 2012 2. päev

 

3. PÄEV. On hommik, kell 8. Ilm on veidi jahedam kui eelmistel päevadel, kuid päike paistab. Tänane öö oli rahulik ehk kõik magasid sügavalt. Tervitus, hommikusörk, võimlemine, kiire suplus. Hommikusöögiks on täna neljavilja puder ja võileivad, joogiks tee. Peale hommikusööki on veidi vaba aega, paljud kasutavad seda laagrimärkide meisterdamiseks. Enne hommikupoolset treeningut üritame teha veel laagri ühispilti. Kell 11 on kehalised katsed, õigemini üks ala – joonejooks, seejärel mängime hoolega jalgpalli, millele järgneb loomulikult suplus tiigis. Lõunasöök kell 14 – riis ahjukanaga, salat, magustoiduks jäätis. Kell 15 sätime end Tõrva poole. Nimelt on täna plaanis poe külastus ja rannamõnude nautimine Vanamõisa järve ääres. Vanamõisa järve vesi oli soe ja kuidagi eriti mõnus, ka ilm andis õhtupoole täitsa rannailma mõõdu välja (täpselt nii nagu ilmateade lubas). Ujusime ja hüppasime tornist (suuremad) ja pidasime maha rannasumo võistlused. Õhtusöögiks jõudsime tagasi laagripaika. Sõime kartulit ja hakklihakastet, lisaks salat, magustoiduks saiavorm piimaga. Veerand üheksaks kogunesime korvpalliplatsile. Kavas oli meeskondlik maastikumäng, kus tuli kaardi abil otsida erinevaid punkte ja seal täita erinevaid ülesandeid. Mäng oli kaasahaarav ja põnev. Esimene võistkond sai sellega hakkama 46 minuti jooksul, seitsmes võistkond tunni ja viie minuti jooksul, ülejäänud jäid nende vahele. Päeva kokkuvõte ja parimate tunnustamine kell 21.30. Ühtlasi tutvustasime ka viimase laagriõhtu isetegevuse teemasid – kõik kämpingud sai loosi abil endale ühe telesaate (nt Ärapanija või Eesti otsib superstaari) ja laagripäeva viimasel õhtul esitavad nad oma lühietenduse sellest saatest, lisaks veel ühe oma lemmikreklaami. See tekitas palju elevust ja tundub, et sellest tuleb üks põnev ettevõtmine. Aga sellest juba omal ajal. Öörahu ikka kell 23.

PILDID: Mikata Suvelaager 2012 3. päev

 

4. PÄEV. Hommik. Äratus kell 8 nagu traditsiooniliselt.Järgneb rivistus, hommikusörk (seekord veidi pikem kui tavaliselt), iseseisev hommikvõimlemine ja suplus. Hommikusöögiks on täna kaerahelbe puder ja võileivad, joome teed. Peale hommikusööki on vaba aeg, mil mitmed lapsed viimistlevad laagrimärke. Hommikune trenn kell 11 – kehalised katsed (viimane ala) – krossijooks ca 1,2 km. Kogu laagri peale saavutas parima tulemuse üks noorimaid judokaid – Tristan Pugi (aeg 5.23 oli paarkümmend sekundit parem kui järgmise koha omanikul). Peale krossijooksu mängisime jalkat. Seejärel ujumine tiigis. Lõunasöögiks pakuti täna makaronipada ja salatit, magustoiduks pannkook moosiga. Järgneb vaikne tund, mil võimalus end välja puhata. Müristab ja sajab äikesevihma. Õhtune treening on mõnevõrra teistsugune kui tavaliselt – judokad läksid vibu laskma vibutreenerite valvsa pilgu all ja vibulaskjad tulid tatamile judo saladusi õppima. Veidi rikub treeningplaane hoovihm. Õhtusöögiks on täna kartul, kaste, kotlett, salat, magustoiduks shokolaadisai. Õhtune aktiivne tegevus on täna orienteerumine, mängu mõtlesid meie jaoks välja Türi Vibukooli treenerid ja õpilased. Mäng nõudis nii osavust, täpsust, nutikust jms. Lastele meeldis see väga. Järgnes autasustamine. Veel oli kavas meil grilliõhtu ja saunaõhtu, kuid vahetult peale orienteerumise lõppu hakkas tugevasti vihma sadama, kaugemal lõi äikest. Grilliõhtu lükkasime päeva võrra edasi. Saunas said soovijad ikka ära käia. Vahetult enne öörahu muutus vihm eriti tugevaks ja müristas ja lõi äikest, laagrihoov oli muutumas järveks, ka elekter läks veidiks ajaks ära. Seetõttu said kõik lapsed, noored enne öörahu kenasti kämpingutesse.

PILDID: Mikata Suvelaager 2012 4. päev

 

5. PÄEV. Viienda päeva hommik. Rivistusele jõuavad kõik juba enam-vähem õigeks ajaks, tundub, et heas mõttes rutiin (laagrirutiin) on saabunud. Hommikujooks on kerge – ca 1,5 km, võimlemine ja suplus. Ilm on vast kõige jahedam, mida oleme sel aastal laagris tunda saanud aga karastunud laagerdajad suplevad vaatamata mitte just kõige paremale suplusilmale. Hommikusöögiks riisipuder ja võileivad, joogiks ikka tee. Kell 10 meisterdamine (laagrimärkide). Kell 11 on täna kavas pikem metsajooks rahulikus tempos, jooksu pikkus olenevalt võimekusest 3,5 – 5,5 km, seejärel venitused 25 min. Jälle suplus. Lõunasöögiks kartul ja lihakaste ning salat (paljude arvates parim toit laagris, mitte, et muidu toidul midagi viga oleks :) , sest isu on kõigil alati hea). Vaikne tund. 15.30 korraldasid vibukad lastele “mütsijahi” – see oli täpsuslaskmine vibuga, kus väljaku peale oli paigutatud 3 mütsi, laskjast ca 40 m kaugusel, 60 m kaugusel ja 80 m kaugusel. Ja lasta tuli enda valitud mütsile võimalikult lähedale. 16.30 jätkub vibulaskmine judokatele ja meie korraldasime kiired enesekaitse kursused vibukatele. Koostöö täies hoos. Õhtusöök kell 19 – ahjukartul, grillvorst, toorsalat. Magustoiduks kohupiim moosiga. Täna on taidlusõhtu, iga kämping loosis endale ühe saate, mida nad pidid parodeerima. Kokku oli meil täna õhtul vaadata 9 erinevat saadet alustades Top Gear-ist ja lõpetades AK-ga. Oli huvitav. Seejärel suundusime tiigi äärde, kus olid küdemas saunad. Grillisime ja saunatasime ning seekord tuli öörahu aeg kuidagi eriti kiiresti kätte….

PILDID: Mikata Suvelaager 2012 5. päev

 

6. PÄEV. Viimase laagripäeva hommik. Vibulaskjaid on juba varahommikul osaliselt  lahkumas (väiksem seltskond läheb neile lõunast järgi) – neil on täna Tartus võistlused. Palju edu neile! Meie teeme hommikujooksu, pärast ikka veel sooja tünnisauna korraks mõnulema ja tiiki. Hommikusöök ikka kell 9 – mannapuder maasikamoosiga ja võileivad ning tee. Seejärel tubade koristus, asjade pakkimine ja märkide lõpuviimsitlus. Väljasõit laagrist toimub hetkel teadaoleva info järgi kell 15.00, Jüri Spordihoone juures oleme sellisel juhul ca kell 18. Täpne info bussis lastega kaasa sõitvatelt õpetajatelt 53267151 (Kati), 56619684 (Marcus), 53418244 (Stella).

Kokkuvõtvalt võib öelda, et laager oli edukas ja seda mitmes mõttes:

- tõsiseid haigestumisi, vigastusi ei tulnud ette (kerge köha, kurguvalu küll esines aga ei midagi tõsist, samuti mõned muhud vms aga ka need käivad pigem asja juurde).

- laagris paljud lapsed, noored said mõnusa motivatsioonitõuke spordiga tegelemiseks (seda arengut oli mitme lapse/noore peal väga selgelt laagri jooksul näha). Tahtejõud ja suhtumine on siinkohal tähtsaimad märksõnad.

- laagris oli mõnus seltskond ja paljud said endale juurde uusi sõpru

Suur tänu Türi Vibukooli lastele ja treeneritele (Erkile ja Maarikale), suur tänu kõigile lapsevanematele, et usaldaiste oma lapsed laagriks meie hoolde, kõigile lastele laheda laagri eest, kõigile treeneritele/õpetajatele (Marcusele, Kaidole, Katile ja Stella-Stinale).

Laagri juhataja,

Krister Parbo

Kehaliste katsete tulemused leitavad SIIT

PILDID: Mikata Suvelaager 2012 6. päev